O blogu - co znamenají hvězdičky

1. dubna 2013 v 0:00 | krumlin

Své hodnocení jsem přejal ze serveru www.csfd.cz a to hvězdičkování od jedné do pěti, resp. od Odpad! po pět hvězdiček (těď si rýpnu, mnohdy bych byl raději, kdyby bylo hvězdiček víc, od jedné do deseti, podobně jako to je na www.legie.info, kde si člověk může vybrat zda chce hodnocení po 20% nebo po 10%).

Pro ilustraci, co pro mě jednotlivé počty hvězdiček znamenají:

5*..........z mého pohledu snad to nejlepší, na co se dá dívat. Jsou to filmy, na které se dokážu skoro vždy podívat znovu. Prostě a jednoduše mi zůstaly v hlavě a to ať z pohledu zpracování (réžie, kamera, herecké výkony,...), tak některé se sem dostali i proto, že jsem se u nich dobře bavil a dokázali mě beze zbytku vtáhnout do děje.

4*..........zde řadím snímky, které jsou na výborné úrovni, ale bohužel nedosáhli tak vysoko, aby se dostali do úzkého výběru pěti hvězdiček. Ale stále nemám žádny problém tyto filmy komukoliv doporučit a nebudu se za to stydět.

3*..........tři hvězdičky dostaly ty filmy, které jsou dostatečně kvalitní nebo jsem se u nich alespoň pobavil a jsem rád, že jsem je viděl, ale mnohé už vícekrát vidět nemusím.

2*..........filmy, u kterých jsem se nudil a nic mi nedali, ale mají uznání, že se tvůrci i herci alespoň trochu snažili.

1*..........zde patří videa (film se tomu říct skoro ani nedá), kterým jsem nechtěl dávat hodnocení odpad!, ale víckrát o ně ani nezavadím (douám, že mě k tomu nikdo nedonutí). Mnohé z nich jsem ani nedosledoval.

odpad!...tato kategorie už dle názvu mluví sama za sebe, zde by měli být filmy, ze kterých jsem byl znechucen a nebo jsem je musel vypnout už po pár minutách a to si myslím, že dokážu vydržet dost dlouho sledovat strašný film.

V rámci hodonocení se míchá jak subjektivní pocity, které dost často převládají, tak snaha o objektivní zhodnocení, kde uznávám kvalitu/nekvalitu filmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama